30 lat i głęboka, pionowa zmarszczka na czole

U różnych osób zmarszczki pojawiają się w różnym wieku. Zazwyczaj jako pierwsze, bo w okolicach 25 roku życia, zaczynają być widoczne kurze łapki. Zmarszczki okolic czoła pojawiają się dopiero około 40. roku życia. Jednakże czasem już w wieku 30 lat panie borykają się z głęboką zmarszczką na czole. Ta bruzda nie tylko dodaje lat. Sprawia też, że twarz wygląda na zasmuconą i srogą. Takie osoby kojarzone są z negatywnymi emocjami, często wbrew ich usposobieniu. Dlatego też bruzda ta sprawia wiele kłopotu.

Nie da się wyróżnić jednej przyczyny powstawania zmarszczki pionowej czoła. Podobnie jak w przypadku innych linii mimicznych, powodowana jest głównie przez wiotczenie skóry oraz pracę mięśni twarzy, wykonywaną podczas robienia min. Wczesne pojawienie się tej linii może wiązać się z ożywioną mimiką, tendencjami genetycznymi, nałogami oraz wieloma innymi czynnikami. Zmarszczki pojawiają się znacznie wcześniej u osób, które nie prowadzą zdrowego trybu życia. Mowa tu o racjonalny odżywianiu, piciu odpowiedniej ilości wody oraz uprawianiu sportu. Ogromne znaczenie ma też np. palenie papierosów, które znacznie przyśpiesza procesy starzenia się skóry. Zgubny wpływ na cerę ma też nadmierna ekspozycja na słońce, chroniczny brak snu oraz silny stres. Nie da się jednak wydać jednej, uniwersalnej diagnozy, każdy przypadek jest unikalny.

Głęboka zmarszczka na czole a krem na zmarszczki 30

Niestety, gdy pionowa zmarszczka na czole jest już głęboka i utrwalona, ciężko z nią walczyć i krem na zmarszczki 30 może nie być wystarczający – jednak nie warto z niego rezygnować, stosując krem Richevon oraz odpowiednią dietę możecie wspomóc regenerację skóry twarzy. Można nieco poprawić jej wygląd poprzez regularną, domową pielęgnację, zdrowy styl życia oraz unikanie czynników, które przyśpieszają powstawanie bruzd. Jednakże nie da się jej w zupełności pozbyć domowymi metodami. W takiej sytuacji, gdy zmarszczka powoduje dyskomfort, a zwykła pielęgnacja nie przynosi pożądanych efektów, warto skonsultować się ze specjalistą. Wizyta w gabinecie dermatologa estetycznego może ukrócić problemy, a zaproponowany zabieg usunąć nielubianą bruzdę.

zmarszczka-czolo-2Lekarz podda analizie indywidualny przypadek. Oceni ogólny stan cery, głębokość zmarszczki oraz poziom jej utrwalenia. Dlatego też tak istotne jest udanie się do profesjonalnego gabinetu – każdy przypadek powinien być dokładnie, indywidualnie rozpatrywany. Dermatolog niekoniecznie zaproponuje wypełnianie zmarszczki kwasem lub zastosowanie botoksu. Jeżeli jest to jeszcze świeża linia, zaproponować może inne metody. Jedną z nich jest mezoterapia, igłowa lub bezigłowa. Podczas mezoterapii igłowej lekarz może wprowadzić pod skórę kwas hialuronowy. To wyjątkowa substancja, która naturalnie występuje w skórze. Stymuluje produkcję kolagenu, który z kolei odpowiada za jędrność i gęstość skóry. Wprowadzenie do skóry kwasu hialuronowego po kilku tygodniach zaowocuje odbudową włókien kolagenowych, a co za tym idzie – wypełnieniem zmarszczki.

W niektórych wypadkach lekarz może zdecydować się na wypełnienie bruzdy kwasem hialuronowym. Jego stężenie i dawkę można dostosowywać do pacjenta, dzięki czemu skutecznie pomaga się osobom z różnymi zmarszczkami. Substancja wprowadzana jest pod skórę za pomocą cienkiej igły, na linii zmarszczki. Kwas bezpośrednio nie wypełnia bruzdy, to zasługa kolagenu, który nadbudowuje się w tym miejscu po około 3 – 4 tygodniach.

Zmarszczki zawsze pojawiają się w nieodpowiednim momencie. U niektórych dzieje się to znacznie szybciej niż u innych. Może to powodować ogromny dyskomfort. Dlatego też warto udać się do profesjonalnego gabinetu dermatologii estetycznej. Lekarz indywidualnie dobierze metodę leczenia, opierając się na specyfice danego przypadku. Mnogość możliwości sprawia, że niemalże każdemu można pomóc pozbyć się zmarszczek, zachowując przy tym naturalny wygląd.

Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
2. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *