Gimnastyka twarzy – sposób na twarz bez zmarszczek

Chcesz spłycić istniejące zmarszczki lub opóźnić ich powstawanie? Używasz kosmetyków przeciwzmarszczkowych (np. Richevon), ale czujesz, że to za mało? Jeżeli tak, to receptą na twarz bez zmarszczek nie muszą być wcale zabiegi z repertuaru chirurgii estetycznej. Gładka cera nie musi być czymś osiąganym tylko inwazyjnymi metodami, a lifting i skalpel zastąpić może gimnastyka twarzy! Skoro pracujemy nad naszymi ciałami od szyi w dół, to dlaczego nie zadbać w podobny sposób o ponad 50 mięśni naszej twarzy? Gimnastyka twarzy to świetny sposób na zmarszczki, a co za tym idzie – młodzieńczy, promienny, pełen blasku wygląd.

Gimnastyka twarzy na zmarszczki

Gimnastyka twarzy nazywana jest także jogą twarzy. To luźne pojęcie, które odnosi się do tego, co w jodze najważniejsze, czyli relaksu oraz pracy nie tylko nad ciałem, ale także umysłem i spokojem ducha. Wszystkie te korzyści niesie ze sobą właśnie gimnastyka twarzy, która nie jest jedynie sposobem na zmarszczki, ale także sposobem na odprężenie.

Każda gimnastyka, także ta działająca na zmarszczki, powinna zacząć się od porządnej rozgrzewki, która przygotuje ciało i spowoduje, że ćwiczenia będą bardziej efektywne. W tym charakterze najlepiej sprawdzą się techniki oddechowe, które rozluźnią mięśnie twarzy. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo spięte są właśnie te mięśnie. Wystarczy, że przez chwilę będziesz robić serię głębokich wdechów i wydechów, wyprowadzając je z przepony. W ten sposób zrelaksujesz całe ciało.

Gdy mięśnie są już rozluźnione, można przystąpić do kilku prostych ćwiczeń, aktywizujących kolejne partie mięśni.  Pierwsze z nich będzie wybawieniem jednocześnie dla okolic oczu, jak i czoła. Równie dobrze sprawdzi się także jako patent na zmarszczki nazywane potocznie kurzymi łapkami, jak i na lwią zmarszczkę. Ułóż palce wskazujące u nasady brwi i zacznij je ściągać to w dół, to w górę.  Ćwiczenie wykonuj przez około minutę. Przez kolejną minutę będziesz wodzić oczami w różne strony. W ten sposób zadbasz nie tylko o skórę, ale także samopoczucie podczas dnia. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie oczu, dzięki czemu będą się one wolniej męczyć.

Szybkim sposobem na zmarszczki wokół ust jest ułożenie ich w dzióbek i wodzenie od lewej do prawej przez minutę lub dwie [więcej o gimnastyce twarzy przeczytasz na purestyle.pl].

Twarz bez zmarszczek

joga-twarzyMoże stać się również zasługą czynności kojarzonej z ćwiczeniami logopedycznymi. Polega ono na powolnym i przesadnie wyraźnym wymawianiu zbitki samogłosek a, e, i, o, u. Najlepiej wykonywać je rano lub w ciągu dnia. Nie tylko popracujesz nad mięśniami twarzy, ale także nad dykcją.

Ostatnia partia pomoże zwalczyć zmarszczki na twarzy, pojawiające się w jej dolnej części. Zacznij od zadarcia głowy ku górze i naciskania podbródka opuszkami palców. Następnie możesz zacząć oklepywać to miejsce całymi dłońmi. Po około minucie możesz przejść do wykonywania tych samych czynności na skórze szyi i dekoltu. W ten sposób pobudzisz krążenie i przygotujesz skórę do zabiegów pielęgnacyjnych.

Gimnastyka twarzy to świetny sposób na zmarszczki. Wystarczy 5 – 10 minut każdego dnia. Ćwiczenia możesz wykonywać o każdej porze, w pracy, domu… Słowem w dowolnym momencie i miejscu. Twarz bez zmarszczek, rozświetlona, zrelaksowana cera – oto korzyści, jakie niesie ze sobą gimnastyka twarzy.

Bibliografia

1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
3. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

6 comments

 1. nniniaa

  Dziala! Tylko trzeba robić to regularnie i wtedy sa efekty.

 2. loliitaa

  to twraz ma az 50 miesni?!
  wow nie wiedzialam

 3. Tina Pina

  Cwiczę często, ale jeszcze nigdy twarzy nie gimnastykowałam 😀 ciekawa sprawa 😀
  da się tak nabawić kontuzji?

 4. ciekawa

  Richevon – ciagle o nim slysze. Rzeczywiście rewelacja czy to kolejny bubel?

 5. Wenia

  Śmiesznie to musi z boku wyglądać 😀

 6. Anna

  No bez przesady … ćwiczenia na zmarszczki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.